Aktuality Jednotných

Zdaňme vaping stejně jako tabák (Ivana Nevludová)

Vyjádření poslankyně Ivany Nevludové k úpravě spotřební daně, aby byla stejná i na umělé produkty typu IQOS jako mají běžné tabákové výrobky.

Nouzový stav netřeba (Marian Bojko)

Vyjádření poslance Mariana Bojko k nouzovému stavu.

Od 17. listopadu 1989 k roku 2020

To byla euforie v celém Československu v roce 1989. Pracovala jsem v centru v Ostravě na Masarykově náměstí. Měli jsme to štěstí, že malé pódium se postavilo přímo před naší lékárnou, kde jsem pracovala, a elektřina byla odebírána také od nás. Vše jsme slyšeli napřímo a od těch největších špiček.

Vzpomeňme významná data v dějinách českého národa

Na 8. listopad 2020 připadá nad jiné významné výročí, a to 400. výročí porážky českých stavů v bitvě na Bílé Hoře. Dne 15. listopadu 2020 pak uplyne 350. let od úmrtí Jana Ámose Komenského, Učitele národů a posledního biskupa Jednoty bratrské, který musel ze své vlasti emigrovat kvůli náboženské nesnášenlivosti bělohorských vítězů.

Dostavba hradu Starý Jičín

Nové turistické destinace. Jak by se vám líbilo mít v kraji nádherný hrad jako je třeba Neuschwanstein nebo skromněji hrad Bouzov. Deset minut jízdy od dálnice D47 se z roviny zdvíhá 100 metrů vysoký kopec, na které se nachází zřícenina hradu Starý Jičín. Vyjímečný svou polohou, bohužel esteticky a turisticky takřka zcela neatraktivní.

Federativní uspořádání státu

Federativní uspořádání státu. Začněme příkladem: Osmimiliónové Švýcarsko není jedním centralizovaným státem.

Senát Parlamentu ČR

Senátní volby 2020

V Moravskoslezském kraji má naše hnutí dva kandidáty na senátora. S potěšením můžeme říci, že vize obou je shodná. Touto vizí je revize ústavy. Ústava je základním kamenem státu, a pokud je špatná, celý stát má problém. A to je dnešní stav naší země.